Для виникнення дефіциту авіапального на українському ринку не має підстав. Нестача можлива лише внаслідок проведення відповідної політики вітчизняних виробників авіагасу. Вважають експерти з енергетики. Тому уряд своєчасно кинувся рятувати ситуацію і випустив на ринок пальне з Держрезерву.

Як повідомлялося, Держрезерв виділив три тисячі тонн гасу міжнародному аеропорту "Бориспіль". За словами голови відомства Олександра Лелюка, пальне відпустять летовищу на договірній основі. Бориспіль має повернути його до 30 березня наступного року. Однак для того, щоб надати фінансові гарантії його повернення, аеропорт має щомісяця сплачувати 0,9% від вартості гасу. У Держрезерві кажуть, зазначений обсяг авіапального допоможе розв'язати проблему з його дефіцитом на період до 4 тижнів.

"Ринкових підстав для того, щоб в Україні авіапаливо дорожчало і було дефіцитом, на даний момент немає. Виробники можуть в повному обсязі його виробляти і реалізовувати на зовнішньому ринку. Що їм заважає, це вже питання до контролюючих органів, чому? Дійсно, є підстави говорити про створення штучного дефіциту", - пояснив телеканалу UBR експерт з енергетики Дмитро Марунич.

Теги: дефицит госрезерв авиатопливо ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 561