Запорізька атомна електростанція - єдина з українських атомних станцій при проектуванні не проходила оцінку сейсмічних ризиків. Про це сьогодні заявив заступник директора Інституту геодезії ім. Суботіна НАНУ Олександр Кендзера. За його словами, в 70-ті роки, коли проектувалася ЗАЕС, територія, на якій вона розташована, вважалася безпечною з погляду вірогідності землетрусів. "Проте зараз можна говорити про те, що і Запорізька АЕС, як і решта українських АЕС, потрапляє в зону ризику, хоча вірогідність могутнього землетрусу на цій території маловірогідна", - сказав О.Кендзера.

Він переконаний, що на всіх українських АЕС необхідно створити систему сейсмічного моніторингу, яка дозволить оцінити ризики можливих землетрусів. "Звичайно, ніде в світі немає технологій, що дозволяють передбачити потужний землетрус хоча б за день до його початку. Тому від землетрусів стратегічні об'єкти захищають іншими методами. Визначають ступінь уразливості об'єкту сейсмічній дії й за допомогою конструктивних рішень скорочують ризик його руйнування. Всі реактори українських АЕС розраховані на землетруси силою 7-8 балів.

Проте потрібно пам'ятати, що реактор на японській АЕС "Фукусіма" землетрус витримав, зруйновано було інфраструктурні об'єкти, що забезпечують його життєдіяльність. Саме їм сьогодні потрібно приділяти особливу увагу", - підкреслив О.Кендзера. За даними експерта, вартість системи сейсмічного моніторингу для однієї АЕС становить 2-3 млн. грн. Зараз в Україні діють 4 АЕС: Рівненська, Південно-Українська, Запорізька та Хмельницька – з 15 енергоблоками.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: аес перевірка запорізька
Источник: УНИАН Просмотров: 1533