Компанія "Сокар" вела переговори про купівлю Одеського НПЗ, підтвердила азербайджанська сторона. Окрім цього Баку не проти запропонувати й інші інвест-проекти. Наприклад, збудувати у Керчі міні-нафтопереробний завод. Наші фахівці таку ідею не підтримують. Мовляв, це не рентабельно.

"Потому что все больше и все сильнее становятся крупные производители, у них большая эффективность переработки, у них меньшие затраты на производительность, поэтому конкурировать мелким производствам с абсолютными гигантами нефтепереработки не реально", - пояснює експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн.

Міні-НПЗ називають такі підприємства, які протягом року переробляють від 300 тисяч до півмільйона тонн як нафти, так і газового конденсату.

"Якщо, наприклад, побудувати чи модернізувати таке підприємство в Криму, то воно може забезпечити сам півострів і південні регіони України. Як раз буде вироблятися стільки палива, скільки може вистачити на потреби одного, двох чи трьох регіонів", - каже експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

За розрахунками фахівців, завод із потужністю переробки менше 5-ти мільйонів тонн сировини на рік, на сьогодні не буде рентабельний. А зараз в Україні діє близько двадцяти міні-НПЗ. Більшість із них не здатні випускати нафтопродукти європейської якості. Розповідає телеканал UBR.

Теги: азербайджан сокар ubr мини-нпз
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1210