Україна нарешті дійшла згоди з Росією щодо газового питання. Таку неочікувану інформацію оприлюднив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.

"Миcg працюємо повністю в русі домовленостей керівництва нашої держави та керівництва російської федерації. І працюємо дуже швидко", - заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.

Те, що сторони домовилися про перегляд контрактів 2009 року, напередодні заявив і прем'єр-міністр Микола Азаров. За його словами, Москва готова створити тристоронній консорціум з Україною та ЄС. При цьому ставка транзиту блакитного палива територією країни впаде до рівня собівартості. Аналітики тим часом засумнівалися у математичних здібностях глави уряду. Кажуть: чому про тристоронню угоду домовляються лише дві країни.

"Там Микола Янович каже: от майже домовились там про тристоронній консорціум, я думаю, що він видає бажане за дійсне. Про участь європейської сторони, реальну участь, можна буде говорити лише тоді, коли в переговорах братиме участь європейська сторона", - нагадує директор Центру прикладних політичних досліджень Володимир Фесенко.

Інформація про участь у консорціумі стала несподіванкою і для самих європейців. Жодних пропозицій із цього питання до них не надходило. Про це заявила представник Єврокомісії Марлен Холзнер. Сумнівним виглядає економічний зиск від консорціуму і для Москви.

"Росіяни будують газопроводи в обхід України і зацікавлені вкладати кошти туди та заробляти, умовно кажучи, не лише на транспортуванні газу, а й на будівництві цих дуже дороговартісних об'єктів. І так само їхні європейські партнери зацікавленні отримувати газ з різних джерел. Їм байдуже чи через Україну це буде йти, чи через Марс. Бо вони за це не платять", - пояснює політичний аналітик Володимир Горбач.

Повідомлення про готовність створити тристоронній консорціум з управління газотранспортною системою України з'явилось одразу після зустрічі Януковича, Медведєва та Путіна у Москві. За деякими даними, частка нашої держави в консорціумі може становити 34%. Київ натомість розраховує отримати значну знижку на газ і модернізувати власні потужності. Розповідає телеканал UBR.

Теги: азаров еврокомиссия бойко ubr консорциум гтс
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 882