В України є шанс на енергетичну незалежність і відмову від імпорту російського газу до 2030 року, якщо держава знайде на це 207 млрд доларів. Про це йдеться у рапорті Міжнародного енергетичного агентства, передає iPress.ua з посиланням на The Financial Times.

Интерес инвесторов к альтернативной энергетике Украины растет

Як зазначається, високі ціни на енергоносії є найбільшою проблемою платіжного балансу країни і змушують владу до "енергетичної революції". Щорічно Україна платить за рахунками за російський газ понад 12 млрд доларів.

Агентство звернуло увагу на низьку енергоефективність української економіки з показником у 1,45, порівнянні з 0,8 у сусідній Росії і 0,3-0,4 у країнах Євросоюзу.

Також , згідно з розрахунками компанії System Capital Management, збільшення енергоефективності до європейського рівня дозволило б скоротити споживання газу на 34 млрд кубометрів на рік.

Згідно з оцінками IEA, за щорічних інвестицій у видобувний сектор на рівні 3-4 млрд доларів, Київ може збільшити власне виробництво з чинних 20 до навіть 70 млрд куб м у 2030 році.

В Кабмине решили перенести реализацию реформ

Українські аналітики також відзначають, що влада може знайти лише четверту частину необхідних інвестицій та сподіваються, що решту нададуть міжнародні енергетичні гіганти - Exxon Mobil або Shell, які працюють в країні.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: газ энергетика безопасность
Источник: Экономическая правда Просмотров: 1552