ПАТ по газопостачанню та газифікації "Чернівцігаз" 16 березня за результатами тендеру уклало угоду з НАК "Нафтогаз України" на постачання в 2012 році 388 млн кубометрів природного газу на загальну суму 372,73 млн грн. Про це повідомляється в "Віснику державних закупівель"

Середня ціна законтрактованого газу склала 961 грн./тис м3, або по $120. Однак більшу частину контракту становить найдешевший газ для подальшої реалізації населенню законтрактовано по 362 грн. за тисячу кубометрів. Газ для подальшої реалізації підприємствам ТКЕ для опалення населення коштуватиме 735 грн./тис м3.

Читайте также: "Нафтогаз" прогнозирует снижение цены на газ

Газ для подальшої реалізації установам і організаціям, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, коштуватиме 4210 грн. за тисячу кубометрів. Згідно з постановою НКРЕ №129 від 28 грудня 2011 року, гранична ціна для кінцевого споживача на цей газ становить 4714 грн за тисячу кубометрів.

Газ для подальшої реалізації промисловим споживачам законтрактовано по 3509 грн., його ціна для кінцевого споживача становить 3968 грн.

Читайте также: Дешевый газ потребляет не только население

Акціонерами Фонд держмайна України, ПАТ "Чернівцігаз" є компанії ПрАТ "Тернопромсервiс", ПрАТ "Агропромкомплект", ПрАТ "Ролюкс" та ПАТ "Газтек" Дмитра Фірташа. Раніше ПАТ "Львівгаз", яке також контролюється групою Фірташа, законтрактувала газ по 1102 грн або $138 за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, різні державні установи та підприємства укладають угоди с облгазами на постачання газу за цінами, відмінними в півтора рази. Наприклад, "Резиденція "Синьогора" Державного управління справами Президента України законтрактувала газ по 4727 грн. або $591 за тисячу кубометрів. Тоді як Калинівська центральна районна лікарня Вінницької області уклала угоду на постачання газу по 6875 грн. або $859 за тисячу кубометрів.

Читайте также: Цена газа загоняет Украину в долги

З цього приводу віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко направив звернення президенту Віктору Януковичу і генпрокурору Віктору Пшонці з проханням пояснити, чим обумовлена ситуація з цінами на газ для різного роду установ.

Теги: цена газ промрынок
Источник: наши деньги Просмотров: 1118