Бізнесмен Дмитро Фірташ через "Львівгаз" отримав понад мільярд кубів супердешевого газу по $138. ПАТ по газопостачанню та газифікації "Львівгаз" 23 лютого уклало низку угоду з ПАТ "НАК "Нафтогаз України" на постачання в 2012 році 1,25 млрд кубометрів газу на загальну суму 1,38 млрд грн. Про це повідомляється в "Віснику державних закупівель".

Читайте також: Фірташ продає підприємствам газ дорожче, ніж "Нафтогаз"

З загальної вартості закупівлі 307 млн грн. коштуватиме газ власного видобутку "Нафтогазу". Решта – це газ з магістральних газопроводів.

В опублікованому обґрунтуванні не розшифровується кількість газу по окремим лотам. Середня вартість законтрактованого газу склала 1102 грн або $138 за тисячу кубометрів.

Читайте також: Освітяни продовжують купувати газ по $850

Раніше відділ освіти Самбірської райдержадміністрації Львівської області за 5,70 млн грн. законтрактував у ПАТ "Львівгаз" паливо по 5700 грн., або $712 за тисячу кубометрів.

Основними акціонерами ПАТ "Львівгаз" є компанії з групи Дмитра Фірташа, в тому числі ПАТ "Газтек".

Нагадаємо, раніше ПАТ по газопостачанню та газифікації "Запоріжгаз", також контрольоване групою Фірташа, законтрактувало у "Нафтогазу" паливо по 2180 грн., або $282 за тисячу кубометрів.

Золотовалютні резерви України пішли на газ >>> ВІДЕО

Україна в 2012 році має придбати у Росії 33 млрд кубометрів газу. Замовлення "Запоріжгазу" сягає 6% від цього обсягу. В державний бюджет України закладено прогнозну ціну російського газу на рік близько $419 за тисячу кубометрів. "Нафтогаз" останнім часом постійно проводить операції по продажу ОВДП, оскільки йому не вистачає власних коштів для розрахунків з "Газпромом" через незадовільний стан розрахунків споживачів.

Читайте також: Україна не витримає таку ціну на газ ще 7 років, - Азаров

Теги: газ фирташ
Источник: наши деньги Просмотров: 2534