Штрафами вже погрожують і постачальникам скрапленого газу. За самовільне підвищення цін. Антимонопольний комітет порушив 30 справ. А ось ціна на бензин залишатиметься стабільною. Принаймні у жовтні. Адже тенденція до зниження вартості нафти на світовому ринку триває.

Із початку осені українські автомобілісти готувалися до подорожчання пального. Адже у вересні перестала діяти пільгова ставка на бензин. Вона тепер знову становить 182 євро за тонну замість 132. Проте раніше, в серпні, у світі почала знижуватися вартість нафтопродуктів. Це й врятувало вітчизняний ринок від цінового стрибка у 50 копійок на літрі.

"Тенденція на пониження збереглася і у вересні, по відношенню до серпня, і, відповідним чином, жовтень місяць має пройти спокійно. Є така надія і є такі гарні очікування на ринку, що не відбудеться ніякого підвищення цін", - пообіцяв президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук.

Вартість бензину трохи стабілізувалася, натомість почала зростати ціна на скраплений газ. У Антимонопольному комітеті кажуть, із цього приводу порушили уже тридцять справ. Переважно на регіональному рівні. У відомстві зізнаються: запобігти порушенням відповідного законодавства важко. Проте спосіб, здається, знайшли.

"На сьогодні є добра воля Асоціації створити таку інформаційну систему, яка б забезпечувала отримання в режимі он-лайн цієї інформації за запитами Антимонопольного комітету", - заявив перший заступник голови АМКУ Юрій Кравченко.

Система електронної звітності між Антимонопольним комітетом та частиною гравців ринку нафтопродуктів має запрацювати уже до кінця року. У відомстві кажуть, що готові створити аналогічну і з профільними організаціями інших галузей. Розповідає телеканал UBR.

Теги: амку сжиженный газ ubr электорнная отчетность
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 494