Світ на порозі нового військового конфлікту в Перській затоці. Уся увага прикута до Ірану, точніше до його ядерної програми. Вона не на жарт роздратувала Ізраїль. Останній готовий завдати превентивного удару по об’єктах, де можуть розробляти елементи для ядерної зброї.

Свої авіаносці у регіон вже перекинули Сполучені Штати. Якщо військові дії все ж розпочнуть, це означатиме, що скринька Пандори відкрита. Попереджають аналітики. Через Іран проходить Ормузька протока – одна з найбільших магістралей для транспортування нафти у світі. Заворушення там позначиться на світовій економіці.

Дивіться відеорепортаж: Нафта подорожчає через війну в Ірані?

Дмитро Марунич, директор Інституту енергетичних досліджень: "Якщо конфлікт дійсно перейде з холодної в гарячу фазу військового протистояння, то цілком можливе зростання цін на нафту до позначок $130-140 за барель. Після такого зростання цін на нафту. Яке, до речі, ми вже мали протягом 2008 року. Потім спостерігається суттєвий спад і світової економіки".

Відчує наслідки і Україна. Вона є невід’ємною частиною глобальної економіки.

Ярослав Жаліло, президент Центру антикризових досліджень: "Враховуючи те, що Україна є імпортозалежною країною по нафті. Можна говорити про ризики зростання вартості відповідно нафтопродуктів, бензину, дизпалива в Україні. Що може відбитися в тому числі на ціновій динаміці. Перш за все це динаміка на транспортні послуги".

За найгіршого сценарію вартість нафти може підскочити до $150 за барель. Бензин за таких умов додасть у ціні до 20%. Тобто 12 гривень за літр. Утім станеться це не одразу.

Читайте також: Иран прекращает поставки нефти шести странам ЕС

Володимир Олексюк, експерт аналітичного департаменту брокерської компанії: "Ріст цін на бензин відбудеться десь там з відтермінування в 2-3 місяці. Тобто якщо конфлікт навіть почнеться в кінці цього місяця , то ближче до квітня почнуть рости ціни на українських заправках".

Дивіться також: Бензин може знову подорожчати

Разом із бензином піднімуться і ціни на продукти харчування. До їх вартості входять витрати на транспортування.

Володимир Олексюк, експерт аналітичного департаменту брокерської компанії: "Буде здорожувати все. Не тільки продукти. Ми побачимо ріст рівня інфляції в цілому в країні. Забезпечення хлібом, крупами , якимись там овочами найбільш популярними, подорожчання в них можуть бути приблизно до 15%. Де складова буде нафти".

Вартість нафти впливає на формулу розрахунку ціни на російський газ. Дорогі вуглеводні неодмінно призведуть до подорожчання послуг із теплопостачання.

Евген Мураєв, депутат Харківської обласної ради: "Системно растет цена на газ. Сейчас на фоне конфликта возможно подорожает нефть и значит формульный расчет для нас и для всего топливно-энергетического комплекса страны принесет немало бед. Безусловно, это отразится и на бытовых потребителях именно услуги по теплоснабжению. Поэтому к этому надо готовиться".

Нагадаємо, минулого тижня секретар РНБО Раїса Богатирьова заявила, якщо ціна на нафту підскочить до ста п’ятдесяти доларів за барель, то це неодмінно вплине на вартість російського газу. До $700 доларів за 1000 кубометрів. А такий сценарій для вітчизняної економіки може стати загрозливим.

Теги: цена топливо нефть стоимость промышленность иран война бензин
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 6398