Після японської катастрофи на АЕС Фукусіма-1, країни Європи обрали різні шляхи в галузі ядерної енергетики. Одні продовжили будувати станції, інші – використовувати поновлювальні джерела енергії. За даними Міжнародної служби з опитувань громадської думки "Евробарометр", за існування АЄС виступили 46% опитаних, проти – 44%. Уперше за 25 років кількість прихильників і противників практично зрівнялася.

Колетт Левінер, аналітик з електропостачання: "Реакція країн Європи щодо катастрофи на Фукусімі-1 неоднозначна. Але більшість держав вирішили йти вперед пліч-о-пліч із ядерною енергією. Адже атомна енергетика – конкурентоспроможна та чиста. Вона не шкідлива для довкілля, бо не виділяє вуглекислий газ. Тому це політичний та фінансовий вибір".

Атомну енергетику активно розвивають Чехія та Фінляндія. В останній країні ядерний консорціум наразі будує новий реактор - вже п'ятий. Чеська Республіка ж прагне створити по два додаткові енергоблоки на своїх АЄС "Темелін" та "Дуковани".

Моніка Дубалова, мешканка Чехії: "Я згодна з розширенням у галузі ядерної енергії. Бо на мою думку, це найчистіше джерело енергії. Ми не можемо обійтися без неї. Все повинно залишатись, як є".

А от Німеччина, Італія та Швейцарія повністю відмовилися від ядерної енергетики. Правляча коаліція канцлера Ангели Меркель заявила, що хоче закрити всі АЕС до 2022-го року. Італія ж відклала плани з будівництва нових станцій. А також вирішила закрити три найстаріші реактори.

Колетт Левінер, аналітик з електропостачання: "Енергетичне майбутнє Європи буде складатися з суміші ядерної енергетики, газу та енергії з поновлюваних джерел. Щодо газу, то він менше забруднює навколишнє середовище, ніж вугілля. Але виділяє вуглекислий газ. На альтернативні ж джерела припадає лише близько одного відсотка світового виробництва електроенергії. Тому, наразі, вони не конкурентоспроможні".

Розвиток поновлювальних джерел енергії дорожчий, ніж атомної. Тому, у разі повної відмови від ядерної галузі, використання альтернативних варіантів призведе до збільшення цін на енергоносії для європейських сімей.

Теги: европа энергетика аэс атомная энергетика ппромышленность
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 605