Вартість бензину в Україні невпинно наближається до позначки 11 гривень за літр. Пальне дорожчає не лишев нас. А й у всьому світі. МВФ уже навіть прогнозує нову кризу. Наші урядовці сьогодні вирішили втримувати ціни за рахунок зниження акцизів.

Зранку в Кабміні вирішили знизити акцизи на бензин. Мовляв, у період аномально високої вартості нафти в такий спосіб вдасться утримати ціни на АЗС. Але згодом чиновники передумали.

Володимир Макуха, заступник міністра енергетики та вуглепрому: - Це дуже складне питання і прийнято альтернативне рішення.

Дивіться також: Європу охопила бензинова лихоманка

UBR: Яке?

Володимир Макуха, заступник міністра енергетики та вуглепрому: - Ви узнаєте.

Найімовірніше в Кабміні згадали про бюджет, з якого потрібно ще профінансувати багатомільярдні соціальні обіцянки. Якщо не буде надходжень від акцизів, з'являться дірки у держскарбниці. Кажуть у профільному комітеті.

Адже частка податку у вартості бензину становить 35 %, у ціні на дизель - 22.

Дивіться також: Більша частина українського пального - імпортне

Віталій Хомутиннік, голова комітету ВР з питань податкової політики: "Якщо є мінус по бюджету, то мають бути фактично зняті якість статті бюджету. Чи то інфраструктурні об’єкти, тому що акциз - це фінансування спеціального фонду, який іде на фінансування будівництва доріг та інфраструктурних об’єктів. У тому числі до Євро-2012".

Іще одна ідея урядовців - придбати за кордоном мільйон тонн нафти для переробки на вітчизняних НПЗ. Це зробить їх діяльність рентабельною. Ввозити сировину хочуть на пільгових умовах. Хоча це і спричинить втрату доходів бюджету. Торік Міненерго уже імпортувало чорне золото. Щоправда, за високими цінами. А реалізувати бензину не може досі. Та фахівці вважають, що закупівля нафти все одно дуже вигідна.

Олександр Тодійчук, експерт ринку нафтопродуктів: "За таким сценарієм втрати бюджету будуть значно меншими, ніж за умов, коли ціни на нафтопродукти аномально зростуть і буде необхідність втручатися, допомагати сільському господарству коштами іншими і непомірно більшими".

А ось політологи переконані: влада не може допустити зростання пального напередодні парламентських виборів. Саме це і є головною причиною турботи Кабміну про нафтопереробників.

Теги: топливо акциз бензин
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1921