Українське Державне підприємство "Трест Олександріярозрізбуд" Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та китайська компанія China Coal Technology & Engineering Group Corp. підписали рамкову угоду про співробітництво у реалізації проекту із видобутку і розробки бурого вугілля у Кіровоградській області.

чит. також Тижневий вуглепром: Янукович і Юра Єнакіївський зникли, Єфремов заробив 16 мільйонів

Угоду підписано під час візиту української делегації у складі представників Кіровоградської ОДА та керівництва ДП "Трест Олександріярозрізбуд" до Китайської народної республіки. Про це повідомили у прес-службі Міненерговугілля.

Коментуючи підписання угоди міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко зазначив, що реалізація цього спільного українсько-китайського проекту сприятиме відродженню видобутку бурого вугілля в Україні.

"Це перший в Україні проект, реалізація якого означає початок відродження в Україні видобутку бурого вугілля. Ми плануємо, що у результаті реалізації проекту річний видобуток бурого вугілля на "Костянтинівському" розрізі складе до 2,5 млн. тонн. Левова частина його піде на виробництво електро-і теплової енергії на новій електростанції, потужність якої після уведення в дію всіх енергоблоків повинна скласти 300 мВт.", - зазначив Юрій Бойко.

Угода передбачає залучення китайських інвестицій та технологій у відновлення розробки бурого вугілля на "Костянтинівському" розрізі поруч з містом Олександрія у Кіровоградській області, а також у будівництво поруч із кар’єром електростанції. Окрім того, китайська сторона сприятиме забезпеченню фінансування реалізації проекту.

За словами директора ДП "Трест Олександріярозрізбуд" Сергія Зубова, який підписав документ з української сторони, угода передбачає, що китайські спеціалісти вже в квітні прибудуть до Кіровоградської області для обстеження кар’єру.

Теги: уголь угольная промышленность промрынок
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 755