Офіційний Київ запропонував Москві створити тристоронній газовий консорціум. Пишуть журналісти видання "Комерсант-Україна", посилаючись на джерело в оточенні президента. Частка нашої держави в об’єднанні може становити 34%. Натомість влада сподівається на зниження базової ставки у формулі розрахунку ціни на блакитне паливо.

До рівня від 190 до 210 доларів за тисячу кубометрів. Тоді вартість ресурсу для вітчизняних споживачів могла б становити 230 доларів. Однак за інформацією ЗМІ, росіян цей варіант не влаштовує. Їм до вподоби - спільне підприємство у форматі 50 на 50. Тим часом аналітики впевнені: такий проект - безперспективний. Адже суперечить законодавству Європейського Союзу. Зокрема, згідно з третім енергетичним пакетом ЄС, "Газпром" не може бути залучений до управління вітчизняною газотранспортною системою, оскільки є постачальником ресурсу і по суті, зацікавленою стороною.

"Україна отримає ноту зауваження з боку ЄС. Оскільки це не відповідає європейським вимогам – Україна може управляти своїми газопроводами або сама, або з тими країнами, тими компаніями, які не постачають газ в Україну", - пояснила телеканалу UBR експерт з енергетики Олена Павленко.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: россия европа ubr консорциум по гтс
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 797