Будівництво сучасного комплексу з переробки твердих побутових відходів дозволить комплексно вирішити проблеми забруднення навколишнього природнього середовища побутовими відходами та зменшити обсяги захоронень на полігонах і звалищах без попередньої переробки. Про це під час презентації проекту "Чисте місто" на Київському Інвестиційному форумі, який відбувся 29 березня 2012 року, повідомив керівник проекту Богдан Баласинович, повідомили у прес-службі КМДА.

"Зазначеним інвестиційним проектом передбачено створення сучасного комплексу з переробки твердих побутових відходів та впровадження інноваційних технологій потужністю 300 тисяч тонн. Комплекс планується розмістити в Обухівському районі на прилеглій до полігону №5 території. Механізм реалізації проекту передбачає державно-приватне партнерство. Об’єм інвестицій – до 1 мільярду гривень. З них 30% – кошти держави та 70% – інвесторів", – сказав керівник Національного проекту "Чисте місто" Богдан Баласинович.

Моделлю співпраці передбачено, що в рамках Національного проекту "Чисте місто" буде забезпечено розробку техніко-економічного обґрунтування проекту, місцева влада забезпечить виділення земельної ділянки та надання дозвільної документації, а також сформує угоду про державно-приватне партнерство. Інвестором буде профінансовано будівництво та здійснюватиметься експлуатація заводу.

Довідка

У Києві щорічно утворюється понад 1,3 млн. тонн твердих побутових відходів. 80-90% з них вивозять на полігони або несанкціоновані звалища. Решту спалюють на заводі "Енергія" чи сортують на станції ВАТ "ГрінКо-Центр". Слід зазначити, що глибина переробки складає лише 5-8%.

Теги: переработка отходы
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 583