У платіжках за комунальні послуги може з'явитись новий тариф - на утилізацію сміття. Нововведення може стати наслідком впровадження проекту "чисте місто", який пропонує Держагентство з інвестицій і нацпроектів. Він передбачає будівництво заводів з утилізації сміття.

Планується не запровадити новий тариф, а змінити існуючий таким чином, щоб уже встановлені відрахування йшли не на нагромадження сміття та нехтування елементарними міркуваннями безпеки, а на ефективну утилізацію відходів. Мова йде про модернізацію вже існуючого тарифу на вивезення сміття та його заміну на тариф на утилізацію. Так пояснив ініціативу Владислав Каськів, голова Держгентства з інвестицій та управління національними проектами.

"Якщо підприємство чи якась організація займається вивезенням побутових відходів і, відповідно до договорів з міською адміністрацією, то вона свій тариф складає з таких складових: збирання сміття, перевезення сміття і захоронення чи утилізація сміття. Заробляти можна на інвесторах, які захочуть вкладати гроші в переробні заводи. Адже це чи не єдиний прибутковий напрям у ЖКГ", - пояснює експерт Асоціації "Чиста країна" Олена Назарчук.

Заробляти можна на інвесторах, які захочуть вкладати гроші в переробні заводи. Адже це чи не єдиний прибутковий напрям у ЖКГ.

"Краще б пан Каськів зайнявся цим питанням, і конкретно по кожному місту, де є пропозиції, розібрався, чому там не виділяються земельні ділянки, чому не можна знайти 20-15%, а потім вже…ми ж починаємо всі реформи з кінця, спочатку давайте вдарим наших людей, а потім будемо розбиратися, чого ж ми їх вдарили", - зауважує Юрій Сербін, заступник голови Комітету з питань містобудування і ЖКГ.

Хто регулюватиме тарифи на утилізацію сміття: чи центральний орган, чи місцевий, та за яким принципом їх формуватимуть, в агентстві ще не знають. Тут підрахували, з населення варто брати від 30 до 50 доларів за тонну сміття. А це приблизно та ж вартість, яку вже нині закладають у комунальних платіжках - від 20 до 50 гривень. У чому ж новація - не зрозуміло. Розповідає телеканал UBR.

Теги: тарифы каськив ubr заводы по утилизации мусора
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1609