430 до 450 доларів за тисячу кубометрів платитиме Україна за газ аж поки не домовиться з Москвою. А це може статися не раніше лютого- березня наступного року. Прогнозують експерти. Утім, якщо світові ціни на нафту впадуть, то і вартість блакитного палива знизиться. Нафтогаз та Газпром продовжать переговори 15 січня. Фахівці прогнозують: Москва й надалі їх затягуватиме. Домовитися зможуть не раніше лютого або березня 2012-го. А поки діятимуть старі контракти. Утім російський монополіст і досі не назвав ціну для України. Вона може коливатися від 430 до понад 450 (чотирьохсот п"ятдесяти) доларів.

Валентин Землянський, експерт із енергетики: "Це на вході на кордоні. Ми не враховуємо тут ПДВ, не враховуємо транспортні затрати, ви не враховуємо витрати на постачання, тобто якщо все це скласти, ми будемо мати ціну для кінцевих споживачів на рівні 659-700 доларів".

Як відомо, у чинному контракті формула розрахунку прив'язана до світових коригувань чорного золота. Україна може відчути зниження вартості, але не раніше 3-4 кварталу 2012 року, кажуть експерти. У цьому разі середня річна ціна буде на рівні 415 (чотирьохсот п"ятнадцяти) доларів.

Юрій Корольчук, експерт із енергетики: "Якщо припустити, у той проміжок, коли нафта впала весною 2011, то це може понизити буквально на 10 доларів середньорічну цю ціну. І думаю, це вже все враховано в бюджеті України".

Аналітики не виключають:у разі досягнення домовленостей між Києвом та Москвою, буде зроблено перерахунок вартості газу заднім числом. Тоді середня ціна за рік може бути справді нижчою, ніж закладена в бюджеті.

Теги: газ газпром нафтогаз украины
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2602