На Газпром очікує ціла купа позовів до Арбітражу від європейських споживачів. Варто очікувати на звернення до суду щонайменше 20 компаній. Тож аналітики запевняють - Україні зволікати теж не варто.

Москва зацікавлена, щоб затягнути газові переговори. Водночас не має наміру втрачати найбільшого споживача, яким на сьогодні є наша держава. Тому і поводитиме себе агресивно.

Олег Зарубінський, народний депутат України: "В Азії то не виходить. Планувалося 68 мільярдів постачати газу Китаю, а вже по 65 мільярдів Туркменісатн домовився з Китаєм. Це половина споживання Китаю. Так що є серйозні невдачі у Газпрому".

Як наслідок, слід готуватись до арбітражу, вважають фахівці. Домовитись кулуарно про вигідні для України умови - не вийде. Частково Київ зробив уже перші кроки в цьому напрямі прозорих переговорів. Готує тендер з оцінки вітчизняної ГТС.

Анатолій Кінах, Президент УСПП: "Надо згідно з законодавством оголошувати цей аудит, і з точки зору роботи,ц е мінімум півроку з тим, щоб мати чітке уявлення про реальний стан нашої ГТС, її реальну вартість в сучасних умовах. А на цій основі приймати вже більш реальні рішення по її використанню".

Аналітики наголошують: позиція Росії не настільки сильна, як здається. Газпрому притаманні гучні заяви та залякування. Однак, маршрути транзиту блакитного палива в обхід України - занадто дорогі та невигідні.

Теги: газ газпром тендер гтс
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1947