Блакитне паливо не з Росії Україна може отримати вже наприкінці 2012-го. Учора Кабмін затвердив проект угоди про закупівлю газу в Азербайджані, а Міненерго веде переговори про постачання ресурсу з Туреччини та Румунії.

Експерти кажуть, якщо переговори будуть успішними, країна зможе вже до кінця цього року імпортувати перші 2-3 мільярди кубометрів газу без участі "Газпрому". Обсяги невеликі, однак це буде вагомий аргумент на переговорах про зниження ціни з російським монополістом. Згідно з договором щорічно Азербайджан постачатиме Україні щонайменше 15 мільярдів кубометрів газу. На цьому можна буде зекономити по 100-120 доларів на тисячі кубрметрів. Однак на практиці втілити проект буде складніше

Дмитро Марунич, директор інституту енергетичних досліджень: "Если каспийский газ - его будет столько, чтобы он действительно попал на рынок Турции, то потом непонятно каким образом нужно через непостроенный украинский терминал или по нитке газопровода, который соединяет Украину, Молдавию Румынию Болгарию и Турцию - как он может попасть в Украину - это вопрос сугубо теоретический".

Теги: россия газ энергетика
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4652