Троє селян зробили українську державу імпортером електроенергії. Вони спиляли опору лінії електропередач. На брухт. Як наслідок - на ринку дефіцит електричної енергії. Тим часом в уряді запевняють: енергосистема України готова до позаштатних ситуацій.

Уперше за багато років Україна починає імпорт електрики з Росії. І водночас припиняє її продаж до Білорусі та Молдови.

Сильні морози зупинили 9 енергоблоків ТЕС. А троє чоловіків - енергоблок на Запорізькій атомній електростанції. Вони відпиляли опори ЛЕП, щоб здати метал, конструкція - не витримала.

Андрій Клюєв, перший віце-прем'єр-міністр України: "Їх знайшли, це 3 чоловіки, мешканці Запорізької області, які займаються різкою металобрухту. Але завдяки тому, що вони порізали ЛЕП, на цей час в нас один блок на Запорізькій АЕС, це 1000 МВТ, в аварійному режимі".

Його роботу відновлять уже цієї п'ятниці, пообіцяв віце-прем'єр. Та запевнив: попри морози, українська енергосистема працює стабільно. І готова до позаштатних ситуацій. Щоправда, експерти кажуть - зношеність електомереж - понад 50%. Тому й надалі аварії можуть виникати. Бо коштів у Обленерго вистачає тільки на поточні ремонти.

Юрій Корольчук, експерт з енергетики:"Просто об’єктивно нас очікує підвищення тарифів. Одне питання, якщо все ж таки за цих умов будуть відбуватись зміни мереж – це буде позитивним результатом. Якщо ж не буде відбуватись заміна,це буде просто означати, що інвестори не виконують своїх зобов’язань і вони банально експлуатують підприємства".

За підрахунками фахівців "Енергетичної компанії України", протягом найближчих чотирьох років для модернізації та реконструкції мереж потрібно 20 мільярдів гривень

Теги: импорт экспорт электроэнергия промышленность
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1970