Протягом останніх півтора року ліки невпинно дорожчали. У діях фармацевтів помітили монопольну змову. Тепер принципи ціноутворення і для оптовиків, і для роздрібних торгівців дослідить профільний комітет. До антимонопольників приєднаються і представники Міністерства охорони здоров'я.

"Міністерством охорони здоров’я буде запроваджено моніторинг цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, та вже здійснюється реєстрація цін оптово-відпускних", - заявила начальник відділу декларування цін на ліки МОЗ Яніна Толкачова.

На ринку вважають: претензії влади безпідставні. Кажуть, фармацевтичні компанії піднімають ціни законно.

"Зареєстрована ціна - це одне, але той же механізм по 333 постанові розрахунку оптово-відпускної ціни імпортованого товару дозволяє суб’єктам господарювання перераховувати ціну кожного дня в залежності від курсу долара чи курсу євро", - пояснює стрибки цін представник фармацевтичної компанії Тетяна Котляр.

А ось правоохоронці у всьому винуватять підробників медикаментів. Мовляв, велика кількість дешевих копій не дає легальним виробникам заробляти на обсягах.

"Результат повышения цен - это наличие очень большого количества фармфальсификата на рынке", - вважає співробітник Департаменту кримінальної міліції МВС Олександр Колков.

У Держлікслужбі не вірять правоохоронцям. Переконують, кількість фальсифікату надто мала, щоб конкурувати з легальними фармацевтами.

"На рынке Украины количество фальсифицированных средств находится в пределах от 1% до 2%. Плюс к этому всему можно добавить еще один положительный момент, что, по сравнению даже с европейскими странами, этот показатель очень и очень низкий", - захищає ринок радник голови Держлікслужби України Володимир Бортницький.

В АМКУ ж радять учасникам ринку обирати оптимальних постачальників. І обіцяють знайти винних у завищенні цін. Водночас розраховують на співпрацю із суб’єктами господарювання. Кажуть: якщо порушники зізнаються, їх помилують.

"У нас є стаття в законі про захист економічної конкуренції, яка дозволяє прийти і сказати: да, ми помилилися, але ми більше не будемо цього робить. Тоді звільняються від відповідальності. Ця стаття є. Стаття 6, частина 5", - повідомила заступник голови АМКУ Лариса Колісник.

Тим, хто не виконає рекомендацій АМКУ, загрожують штрафи. Їх розмір може сягнути 10% річного прибутку компанії. Розповідає телеканал UBR.

Теги: амку лекарства подорожание ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 784