В Україні розпочинається практична реалізація національного проекту "LNG термінал". Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Газпромбанк положил глаз на украинский LNG-терминал

Вже цього місяця ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" починає перший етап будівництва газопроводу для підключення терміналу до ГТС України.

На сьогодні Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами проведено усю необхідну підготовчу роботу для початку реалізації проекту – підготовлено ТЕО, визначено місце будівництва терміналу в Одеській області, затверджено умови фінансування.

Як зазначив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, Україна активно впроваджує заходи, покликані зменшити залежність від імпортного газу. Серед таких заходів – збільшення видобутку природного газу з українських родовищ, заміна імпортного газу іншими енергоресурсами власного видобутку, а також диверсифікація джерел і маршрутів постачання блакитного палива в Україну. Важливе місце серед цих заходів належить реалізації національного проекту "LNG термінал".

"Цього місяця Міненерговугілля та Держінвестпроект розпочинають практичну реалізацію важливого проекту, покликаного зменшити залежність України від імпортного газу та зміцнити нашу енергетичну безпеку: ми починаємо будівництво LNG-терміналу, наявність якого дозволить диверсифікувати постачання природного газу в Україну.

На сьогодні вирішено більшість технічних питань, які стосуються реалізації проекту. Повністю готове ТЕО проекту LNG-терміналу, вибрано місце під будівництво. Вже у листопаді Державна компанія "Укртрансгаз" за рахунок власних коштів починає важливий етап проекту - будівництво в Одеській області газопроводу, який дозволить відразу після завершення спорудження терміналу підключити його до газотранспортної системи України", - сказав Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

В 2013-2015 гг. Украина увеличит годовую добычу газа до более 21 млрд куб. м

"Першу частину проекту – будівництво плавучої установки для регазифікації і зберігання газу, планується завершити у 2015 р. Це дозволить Україні закуповувати до 5 млрд. кубометрів газу на рік за цінами, значно нижчими, аніж ми сплачуємо за імпортний газ зараз. Друга частина – спорудження наземного терміналу з приймання СПГ, який матиме можливість розвантажувати великі СПГ-танкери, дозволить Україні отримувати 10 млрд. кубометрів скрапленого газу щорічно вже з 2018 р.", - підкреслив Юрій Бойко.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: экономика промышленность lng-терминал
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 843