Україна не крала російського газу. Нафтогаз відповів Кремлю та відкинув усі звинувачення Газпрому. Російський президент Дмитро Медведєв сьогодні доручив підлеглим розібратись із несанкціонованим відбором. Та пояснити "українським друзям", чому збільшується потужність "Південного потоку". А керівник Газпрому Олексій Міллєр навіть підрахував: у лютому в окремі дні Київ несанкціоновано залишав у себе до 40 мільйонів кубометрів блакитного палива.

Читайте також: Азаров - "Газпрому": Бог вам в помощь

Раніше кілька країн Старого Світу повідомляли про нестачу ресурсу. Тоді представники "Газпрому" натякнули, що ЄС недоотримує паливо, бо Україна відбирає його на власні потреби. А сьогодні прямо заявили: Москва має намір взагалі виключити нашу державу з ланцюга поставок до Європи. Це вже не перші звинувачення північного сусіда щодо привласнення Україною газу. Так, на початку 2006-го - Київ нібито вкрав 95 мільйонів експортного ресурсу. Утім тоді довести нічого так і не вдалось.

Читайте також: "Газпром" намерен добиться от Украины полной капитуляции, - эксперт

Валентин Землянський, незалежний експерт із енергетичних питань: "Іде маніпуляція. На пікових періодах, коли газ іде з Росії - він технологічно відбирається з газопроводу для потреб України. І той же обсяг газу піднімається з підземних газових сховищ і транзитується до країн Європи. Офіційні представники Європи сказали, що проблеми, які виникли з постачанням російського газу, вони полягають у самій Росії".

Теги: топливо газ газпром нафтогаз украины
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4084