Міністерство інфраструктури України розробило тести з питань перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом. Їх складатимуть працівники суб'єктів перевезення небезпечних вантажів за підсумками спеціального навчання щодо вимог актів законодавства та нормативних документів у сфері перевезення небезпечних вантажів, видів небезпеки та умов перевезення небезпечних вантажів. Після успішної здачі іспиту слухачі спецкурсу отримають відповідні сертифікати. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У Законі України "Про перевезення небезпечних вантажів" зазначено, що суб'єкти господарювання, які відправляють, перевозять та одержують небезпечні вантажі, повинні забезпечувати проведення спеціального навчання, підвищення кваліфікації своїх робітників, які безпосередньо працюють з небезпечними вантажами. У Департаменті безпеки Мінінфраструктури для перевірки знань, отриманих під час навчання, підготували проект наказу "Про затвердження тестів з питань перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом" та власне самі тести.

Читайте также: Первые электропоезда прибыли в Одессу

Тести містять питання з базового курсу спецнавчання щодо норм міжнародного та національного законодавства, вимог до рухомого складу та методів перевезення небезпечного вантажу, а також заходів безпеки, що включають охорону праці, пожежну безпеку, порядок ліквідації наслідків аварійних ситуацій та надання першої допомоги.

Тестування забезпечить перевірку якості підготовки працівників та перевірку їх знань у сфері перевезення небезпечних вантажів. Останнє, у свою чергу, сприятиме підвищенню безпеки та надійності таких перевезень, а також забезпеченню міжнародних зобов'язань з питань підготовки персоналу у сфері перевезення небезпечних вантажів.

Читайте также: Двухэтажные поезда прибудут в Украину в марте

З розробленими тестами та проектом наказу Міністерства інфраструктури України "Про затвердження тестів з питань перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом" усі охочі можуть ознайомитися на сайті відомства у рубриці "Регуляторна діяльність". Мінінфраструктури впродовж місяця прийматиме для розгляду пропозиції та зауваження, які слід надсилати на адреси: 01135, м. Київ, пр-т. Перемоги,14 або е-mail: sd@mintrans.gov.ua (контактна особа: Саламатнікова Діана Євгенівна, тел. 8-044-351-41-93), або 01008, м. Київ, вул. М. Грушевського, 12/2, тел. 254-43-78 (Департамент державної регуляторної політики Мінекономіки).

Нагадаємо, підставою для розроблення проекту наказу є Закон України "Про перевезення небезпечних вантажів" та постанова Кабінету Міністрів України від 30.10.2007 № 1285 "Про затвердження Порядку проведення спеціального навчання працівників суб'єктів перевезення небезпечних вантажів".

Теги: грузоперевозки железная дорога перевозки
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1524