Медико-технічну базу оновлять. Щоправда, не всюди. Пощастить містам, що прийматимуть Євро 2012. Утім, у міністерстві охорони здоров’я впевнені - обладнання потрібно замінити. Почнуть з реанімобілів і дихальних апаратів. Задля економії коштів підніматимуть вітчизняне виробництво складної медтехніки. Хоча як це зробити практично, поки що не знають.

Чиновники взялися оновити бодай якусь частину технічної бази лікарень. Однак досі не знають - скільки на це потрібно коштів.

"Плануються бюджетні пропозиції за рахунок централізованих коштів. Насамперед сконцентрувати на обладнанні, яке дасть можливість на ранніх стадіях виявити захворювання або врятувати життя. Це рентген-обладнання, дихальна апаратура і "следящая" апаратура, яка допоможе наглядати за життєвоважливими функціями організму людини", - розповідає заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов.

Також закуплять новенькі реанімобілі та машини швидкої. На це заплановано виділити двісті мільйонів гривень. Приглядаються до транспортних засобів нашого виробництва. Вони дешевші, ніж імпортні. Коштують від 30 тисяч доларів.

"По держстандартам она идет класа "Б". Здесь присутствует загрузочное устройство, носилки, каталка.Также есть евакуатор, жесткие носилки спинальные", - пояснює представник компанії з переобладнання автомобілів Ігор Шах.

А от представники бізнесу переконують: майбутнє - за приватною медициною. Тоді й техніка нова з'явиться. Адже приватники зацікавлені в більш якісному обладнанні. Чиновники ж закуповують дешевше. Тим паче, що тендерна система не прозора. Тому вітчизняне виробництво і не розвивається.

"Почему я не участвовал последнеи пять лет ни в одном минзравовском тендере, потому что не хотелось. Сейчас есть надежда, что таки поучавствую. Под другими условиями. То есть, без конвертов", - каже експерт із медичного обладнання Олександр Опельханс.

Медична індустрія чи не найвигідніша у світі. Учасники цього ринку навіть іронізують - вічний бізнес. Однак дорого не завжди якісно, попереджують фахівці. Знайти надійні приватні заклади не так уже й легко. Та й ті, що є, нерідко завищують вартість своїх послуг. Бо контроль за ними з боку держави надто слабкий. Тому й доходи цього бізнесу тільки у столиці сягають півтора мільярда гривень за рік. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: моз ubr медтехника
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 958