В Україні щороку продають 350-450 тисяч тонн мийних засобів. Більшість із них містить максимальну кількість фосфатів. 60% цих шкідливих речовин потрапляють у водойми, бо жодна очисна споруда не може їх видалити. Тому починає цвісти вода.

"Всі наші синьо-зелені водорості, вони ростуть не по днях, а по годинах. І тому це дуже страшно. Після чого вони починають розкладатися і виділяють у великих кількостях метан, аміак, сірководень, який руйнує всі живі мікроорганізми у воді, і таким самим чином руйнує екосистему", - пояснює член екологічної організації Денис Павловський.

Та майже всі найбільші гравці ринку виготовляють свою продукцію у нас, а ввозять лише складники. Тому обмеження імпорту не завадить їм виробляти мийні засоби, що містять фосфати. Наслідком стане тільки зростання цін. Натомість вітчизняні фахівці кажуть: в Україні достатньо більш безпечних і дешевших замінників закордонних товарів.

"Наши производители производят такие моющие средства достаточно хорошего качества, которые полностью заменяют. Даже нет там фосфорсодержащих солей, но есть природные соединения и хорошие потребительские свойства, то есть, можно сказать экологически безопасные, на натуральном сырье. Особенно то, что касается детского ассортимента", - розповідає начальник лабораторії випробувань мийних засобів Наталя Онуфрієва.

Деякі фахівці припускають, що посадовці не заборонятимуть імпорту, а запровадять мито на ввезення мийних засобів, що містять фосфати. А таких лише за перше півріччя цього року до нашої країни продали на 203 мільйони доларів. Тому стягнення дасть змогу значно поповнити бюджет. Розповідає телеканал UBR.

Теги: экология порошки с фосфатами пошлины. ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 742