Електроенергія з альтернативних джерел подешевшала. Перерахунок зробили в НКРЕ. Ось цей вітряк коштує 50 тисяч гривень. Він може повністю забезпечити електрикою трикімнатну квартиру. Подібних установок в Україні близько 800. Утім, користуються ними здебільшого на виробництві. Термін їх окупності на великих підприємствах 6-8 років. А ось приватний сектор поки що не поспішає переходити на альтернативні джерела. Задорого.

"Якщо є проблема із підключенням, це дорого коштує, велика відстань. Якщо взагалі немає можливості підключення до електромережі, то звичайно можна використовувати такі системи. Коштують вони приблизно 5,6 тисяч доларів, але вони вирішують багато питань стосовно забезпечення електрикою", - розповідає голова правління Вітроенергетичної Асоціації Андрій Конеченко.

Подібна ситуація і з сонячними батареями. Виробники такого устаткування у нас є. Приміром, одне з підприємств завантажене роботою лише на 60%. Бо продукції в Україні не купують. Її продають за кордон.

"Они имеют срок гарантии более 25 лет. За 25 лет номинальная мощность фотоэлектрического модуля не может упасть более, чем на 20%. Механические повреждения - это порядка 10 лет мы даем на модуль. Это чисто европейские нормы", - пояснює директор департаменту підприємства-виробника Олександр Юденко.

Водночас у профільному агентстві обіцяють підтримати виробників такого обладнання. Зокрема, підприємства з виготовлення вітроустановок отримають податкові пільги.

"Государство напрямую финансировать это не должно. Бизнес для государства получается неефективным. Вложение неефективное. И задача государства обеспечить ввод инвестиций. Только инвесторы и хозяева могут правильно спроектировать вложение инвестиций", - вважає голова Держагентства з енергоефективності Микола Пашкевич.

В уряді вже підрахували: наступного року інвестиції у проекти з енергозбереження сягнуть 19 мільярдів гривень. Розповідає телеканал UBR.

Теги: альтернативная энергетика ubr ветряки
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 695