У понеділок в приміщенні компанії "Нафтогаз України" розкрили попередні пропозиції конкурсних торгів з відбору оцінювача української ГТС. Саме точна сума дозволить зняти всі інсинуації навколо вартості активу. Востаннє процедуру проводили ще за уряду Тимошенко. Тоді систему оцінили менше ніж у 10 мільярдів доларів. Сама ж екс-прем'єр називала цифру 200 мільярдів євро.

Наталія Канюк, голова комітету з конкурсних торгів: "Станом на сьогоднішнє число на 10 годину ранку подано 4 тендерні пропозиції. Якщо учасники всі пройдуть кваліфікаційні вимоги, всім учасникам буде надіслано запрошення на участь у другому етапі".

На другому етапі учасники представлять остаточні розрахунки та вкажуть вартість послуг. Визначити, скільки коштує українська ГТС, виявили бажання дві вітчизняні компанії, одна - американська та дочірнє підприємство міжнародної агенції. У "Нафтогазі" зазначили: проведення оцінки газотранспортної системи дозволить в перспективі створити на її базі рентабельний бізнес-проект. Приміром, консорціум. А також припинить політичні спекуляції навколо вартості "труби".

Заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун: "Мы не собираемся торговать своей газотранспортной системой. Мы хотим обеспечить ее жизнедеятельность на далекую перспективу. Сохранить статус национального достояния, сделать ее экономически рентабельной".

Оцінювача у "Нафтогазі" проводять на виконання доручення Кабміну. Всі роботи потрібно завершити до 1 серпня цього року.

Теги: нафтогаз гтс
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2094