Перевірки діяльності дочірніх компаній Газпрому у Європі зіграють на руку Україні. Зокрема під час створення майбутнього Консорціуму з управління нашою ГТС. Прогнозують експерти. Київ може розраховувати на більшу зговірливість російського монополіста.

Самі обшуки в офісах дочірніх компаній у Центральній та Східній Європі провели наприкінці вересня. ЄС підозрює російського газового монополіста у порушенні антиконкурентного законодавства.

У Газпромі запевнили, що захищатимуть свої інтереси в правовому полі. За словами українських аналітиків, для Києва зараз вигідний момент для переговорів із росіянами та представниками Євросоюзу щодо створення консорціуму.

"Ми дуже наблизились до підписання Зони вільної торгівлі з Євросоюзом, це також може зіграти свою роль. Проведена велика робота, насправді, нібито ми виглядаємо таким стабільним партнером, і в цьому контексті можна також апелювати до Єврокомісії, до компаній енергетичних, того ж Е.ОН, і Газ де Франс, і Ені, і таким чином, я повторюся, вибивати для себе більший пакет у консорціумі", - пояснює телеканалу UBR експерт з енергетики Юрій Корольчук.

Теги: европа газпром ubr газовый консорциум
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 579