Заощаджувати на пальному в Україні почали навіть власники автомобілів преміум-класу. Про це свідчить стрімке зростання попиту на авто з дизельними двигунами, пише "Комерсант-Україна".

Стоимость бензина в Украине и мире: где дешевле?

У загальному обсязі продажів Porsche в Україні частка дизельних моделей зросла з 19% в 2010 році до 28% у 2012 році, зазначає видання. В Audi продажі дизельних версій у 2012 році сягнули 35% проти 26% у 2011 році. А імпортери Mercedes-Benz і Volvo стверджують, що вже кілька років близько 60% їхніх продажів займають автомобілі з дизельними двигунами.

Порівняно з бензином вартість дизельного пального зростає повільніше. За словами керівника управління дрібнооптових і крупнооптових продажів "ТНК-ВР Коммерс" Вадима Фоміна, це пов'язано з тим, що при переробці нафти дизельного пального виробляється в кілька разів більше, ніж бензину. Крім того, один з основних постачальників - Росія - збільшив відвантаження саме дизельного палива, додає він.

За словами директора консалтингової компанії "А-95" Сергія Куюна, ще одним фактором, який грає на користь власників дизелів, є те, що влада стримує зростання цін на це пальне.

В чем преимущества дизельного двигателя

"Ще один чинник - прагнення держави не допустити значного подорожчання дизеля. Це пальне використовується в сільському господарстві, і ціна на нього впливає на вартість продуктів харчування ", - пояснює він.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: топливо экономика промышленность
Источник: Коммерсантъ-Украина Просмотров: 1276