26 листопада 2012 року в Україні розпочнеться реалізація Національного проекту "LNG-термінал", що відкриє державі доступ до світового ринку зрідженого газу та нові можливості для співпраці в Чорноморсько-Каспійському регіоні.

LNG-термінал сприятиме зміцненню енергетичної безпеки України 

Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, виступаючи на Саміті Атлантичної ради з питань енергетики та економіки, що проходить 15-16 листопада в м. Стамбул (Туреччина). 
"26 листопада починається будівництво терміналу і завдяки залученню новітніх технології роботи проходитимуть швидко. Це буде плавучий завод, до якого підходитимуть танкери, що дасть можливість значно прискорити сам процес будівництва і отримання газу", - сказав Міністр.
Вже цього місяця ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" починає перший етап будівництва газопроводу для підключення терміналу до ГТС України. 


Першу частину проекту терміналу – будівництво плавучої установки для регазифікації і зберігання газу, планується завершити у 2015 р. Це дозволить Україні закуповувати до 5 млрд. кубометрів газу на рік за цінами, значно нижчими, ніж коштує за імпортний російський газ зараз. Друга частина – спорудження наземного терміналу з приймання СПГ, який матиме можливість розвантажувати великі СПГ-танкери, дозволить Україні отримувати 10 млрд. кубометрів скрапленого газу щорічно вже з 2018 р.

Газпромбанк положил глаз на украинский LNG-терминал

Потенційними постачальниками LNG до України визначено країни Північної та Західної Африки (Єгипет, Алжир, Нігерія), Перської затоки (Катар), Каспійського регіону (Азербайджан, Туркменістан).

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: экономика промышленность lng-терминал
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1418