Україна має всі механізми, документи та політичну базу, аби приєднатися до енергетичного простору Європи, але їй заважає це зробити, зокрема позиція РФ, яка створює нашій країні негативний імідж. Про це на прес-конференції заявив експерт із питань енергетики Центру Разумкова Володимир Омельченко.

На його думку, рух України до європейського енергетичного простору уповільнюють два фактори: особистий інтерес бізнес-груп, які заробляють на непрозорості і різницях ціни на газ, та стратегічна позиція Росії, яка за допомогою власних піар-служб створює негативний образ України, як партнера.

Володимир Омельченко вважає, що ці два фактори закривають Україну від енергетичного простору Європи. І якщо ця завіса повністю опуститься, Україна стане легкою здобиччю російського монополіста.

Читайте також: Україна не зможе зменшити споживання газу

Нагадаємо, під час сесії всесвітнього економічного форуму "Нова енергетична архітектура: можливе та ефективне перетворення" Віктор Янукович заявив, що інтеграція України в енергетичний простір Європи сприятиме зміцненню енергобезпеки. "І спільними зусиллями нам вдасться здійснити ефективне перетворення наявної архітектури енергетики в Європі на нову і дієву модель", - переконаний президент Віктор Янукович.

Крім того, наша держава зацікавлена у розвитку конструктивної і взаємовигідної співпраці з усіма партнерами щодо формування нових енергетичних транспортних коридорів. Окрему увагу Віктор Янукович звернув на значний невикористаний потенціал України у сфері альтернативної енергетики.

ЄС не знає чи пускати до себе Україну>>>ВІДЕО

Теги: украина газ ес
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1272