Україна заплатила за лютневі поставки російського блакитного палива понад 1,6 млрд доларів. У першому кварталі "Нафтогаз" купував його по 264 долари за тисячу кубометрів. Зменшити залежність від сусіда могло б нарощення обсягів видобутку на чорноморському шельфі. Запаси природного газу та нафти розвідані лише на 3 відсотки.

Головною ж проблемою для його геологорозвідки залишається відсутність державних коштів. Тому найближчим часом основне завдання уряду - створити умови для інвесторів. Якщо вдасться залучити кошти для розвідки, наша держава до 2020 року може збільшити власний видобуток у півтора разу - до 30 мільярдів кубометрів щорічно.

"Можливо знайдуть нові дуже великі родовища. Але для цього потрібно працювати, створити, по-перше, належний інвестиційний клімат. Ми знаємо, що на Чорноморському шельфі працювала компанія Венк, але там виникли певні проблеми", - коментує Володимир Омельченко, експерт з енергетичних програм.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: газ черное море нафтогаз шельф чорне море
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 970