Ухвалення зміни до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" дозволить здешевити вартість газу для українських споживачів за рахунок закупівлі газу на європейських ринках. Про це UBR.UA повідомили у прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Дешевый газ потребляет не только население

Ухвалення проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" є необхідним для здійснення оперативної закупівлі вуглеводнів на енергетичних площадках в Європі з метою формування резервів в Україні та дозволить здешевити вартість газу для українських споживачів.

Функціонування спотового ринку відіграє ключову роль у ціноутворенні на регіональних ринках газу в Європі та сприяє конкуренції на загальноєвропейському ринку. Спотовий ринок надає доступ до численних продавців газу, включаючи виробників та інших постачальників, а також створює цінову альтернативу довгостроковим контрактам.

МВФ настаивает на повышении цен на газ для населения

Головною проблемою при здійсненні вітчизняними державними підприємствами закупівель природного газу є питання чинних правовідносин у сфері здійснення державних закупівель, які:

- не в повній мірі відповідають принципам та правилам роботи, визначеним Директивами Європейського Союзу, у тому числі Директивою 2004/17/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 31.03.2004, що координує процедури закупівель установами, що діють у водному, енергетичному, транспортному та поштових секторах;

- не дають змоги здійснювати закупівлю природного газу за стандартизованими формами угод, на ліквідних ринкових спеціалізованих майданчиках, біржах, аукціонах, через систему електронних торгів. Суб’єкти міжнародного енергетичного ринку використовують стандартизовані форми угод, а саме: договори за формою ISDA (версія міжнародного договору для укладання позабіржових термінових угод) та договори за формою розробленою Європейською Федерацією Енерготрейдерів (EFET).

- обмежують можливості підприємств щодо прийняття оперативних комерційних рішень при закупівлі енергоресурсів.

Біржова та позабіржова торгівля газом на ліквідних ринкових спеціалізованих майданчиках сприяє розвитку вільного ціноутворення та дає змогу закупівлі значних обсягів газу за ціною нижчою, ніж передбачено довгостроковими контрактами між НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром”.

За оцінками головних гравців європейського спотового ринку газу, всі комерційні закупівлі газу, що дають прибуток держкомпаніям, повинні бути виведені зі сфери держзакупівель, що регулюються тендерами. Таким чином, ухвалення означеного законопроекту дасть можливість українським підприємствам, у тому числі – держсектору, стати більш конкурентоспроможними на світовому ринку та отримати ефективне джерело постачання енергоносіїв, альтернативне довгостроковим контрактам.

Теги: цена газ
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1895