Нові газові домовленості між Росією та Україною призведуть до переформатування Харківських угод. Однак на чию користь - не відомо.

Знижка у 100 доларів, надана Москвою півтора року тому, зараз працює проти Києва. Адже вона відображається як державний борг України, який за два роки вже зріс до 8 мільярдів - стверджують експерти. Головне - уряд і не збирається їх віддавати ще у найближчі 5 років. А у Кремлі і не кваплять.

"Погашення цього боргу відбувається не на наступний рік, а воно буде відбуватися після 2017 року, за рахунок передачі прав на користування українською землею в Севастополі для потреб Чорноморського флоту", - пояснює експерт з енергетичних питань Володимир Омельченко.

Експерт стверджує, що знижка у сто доларів - не що інше, як позика Україні. Яку вона має повернути у 2017 році у вигляді передачі прав на користування землі Чорноморському флоту РФ ще на 25 років. Утім, у провладній верхівці із цього приводу не хвилюються і хочуть укласти нові угоди. Під час останньої зустрічі, президенти України та Росії домовились про зниження тарифів на транспортування газу територією нашої держави. Своєю чергою, Росія знизить ціни на блакитне паливо для нашої бюджетної та соціальної сфер. За словами очільника вітчизняного уряду, новий рік Україна зустріне вже з новими цінами на паливо.

"Потому что у нас год формируется. В 2012 год мы должны войти с увереностью по такому чрезвычайно важному показателю, как цена на газ, условия поставок газа, транспортировка газа. Я очень удовлетворен началом и конструктивным подходом российской стороны. Хотелось бы, что бы такой ритм и темп сохранился", - відзвітував прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Які це будуть ціни, та на яких умовах переписуватимуть контракти, поки що достеменно не відомо. Тим часом у "Газпромі" заявляти про перегляд чинних угод не поспішають. Але готові до пошуків компромісу. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: азаров цены на газ ubr харьковские соглашения
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1143