Менше, ніж українці, за природний газ сплачують лише казахи. А відносно європейських споживачів, через дешевизну ресурсу для населення, наша держава посідає 31 місце. Північні сусіди - 30. Дослідили російські експерти у відповідному рейтингу.

Найбільше за природний газ сплачують жителі Швеції. Майже 12 гривень за кубічний метр у перерахунку на українську національну валюту. Приблизно стільки ж - у Данії. На третьому місці - італійці. Для порівняння, в Україні - блакитний ресурс для населення - у 15 разів дешевший, вісімдесят шість копійок. У Росії він кОштує близько гривні. У Казахстані - майже п'ятдесят копійок. Однак фахівці зазначають: ціна на паливо має бути ринкова. Адже низька вартість природного газу не стимулює населення до енергозбереження. За оцінками вчених Національного інституту газу, завдяки програмам енергоефективності - протягом трьох років можна зменшити обсяг споживання блакитного палива на 10 мільярдів кубометрів. Це песимістичний сценарій. За оптимістичним - на 20 мільярдів кубометрів.

Віктор Жовтянський, директор Національного інституту газу: "Облік промисловості в основному є, для населення, це звичайно – облік споживання. Друге – у будівництві і у тому ж самому побуті, це утеплення помешкань. Це дає на 30-70 відсотків економію газу".

Теги: цена газ энергоресурсы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1419