Україна готова споруджувати трубопроводи у Туркменістані. Для цього у нас є необхідні матеріали та устаткування. Натомість наша держава має намір отримати середньоазійське блакитне паливо. Такий загальний підсумок переговорів між президентами двох країн Віктором Януковичем та Гурбангули Бердимухамедовим.

Газ по 50 доларів. А взамін труби та калоші. Ще 7 років тому так виглядали україно-туркменські відносини. Того часу - не повернути. Однак ми і далі шукаємо можливість отримати дешевий туркменський ресурс. У Києві Віктор Янукович переконував Гурбангули Бердимухамедова - звернути увагу на нашу країну. Аби блакитне паливо дешеве дав. Навзаєм готові будувати газогони не тільки до України та Європи. А й ті, які Туркменістан спрямовує до Азії. Зокрема до Афганістану - Пакистану - Індії.

Читайте також: Туркменістан не допоможе Україні в "газовому" питанні

Віктор Янукович, Президент України: "Потенциал, который есть в Украине он может в полной мере быть задействован Туркменистаном в добыче и транспортировке природного газа".

Одна біда - Туркменістан та Україна - не сусіди. Тож все, як і раніше, залежить від доброї волі Росії.

Микола Мартиненко, лідер опозиційної фракції: "Газ транспортувався раніше по території Росії. І це питання також дуже велике, чому ми не передбачаємо в своїх угодах з Російською федерацією можливості транспортування газу з третіх країн. Крім домовленості ми повинні ще певні угоди мати відповідного транспортування газу. Але треба починати з чогось одного. Давайте почнемо з Туркменістану".

Наша країна вже мала міждержавну угоду про постачання газу з Туркменістану. Документ діяв до 2005 року. Після чого ми втратили таку можливість. Натомість з"явився посередник - РосУкрЕнерго.

Дивіться також: Цирку місце. Як Київ зустрічав Туркменбаши. ФОТО

Теги: газ промышленность туркменистан трубопровод
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2986