Туреччина має намір побудувати біля кордону з Болгарією ТЕЦ, яка працюватиме на українському вугіллі. Про це повідомляє болгарський інформаційний портал NewsBG з посиланням на турецькі джерела.

70% тепла втрачається через зношеність житлового фонду

“Турецький проект передбачає будівництво ТЕЦ потужністю 1200 мегават, яка працюватиме на українському вугіллі. Її побудують усього за 3,2 км від болгарського кордону, де знаходяться одні з найкращих пляжів Південного узбережжя Болгарії і природний заповідник-парк “Странджа”, – йдеться у повідомленні.

Нову турецьку ТЕЦ планують побудувати поблизу міста Ігнеада, розташованого на березі Чорного моря. Оскільки електростанція працюватиме на вугіллі, що видобувається в Україні, то тут же буде створений і спеціальний вантажний порт. Він зможе приймати судна, що перевозять морем вугілля з України до Туреччини.

Інвестором будівництва ТЕЦ і морського порту виступає турецька приватна компанія EMBA Elektrik Uretim.

Тим часом у болгарських курортних селищах Царево, Ахтополь і Резово жителі провели акції протесту на підтримку дій турецьких екологічних організацій, які виступають проти планів будівництва ТЕЦ. Зі свого боку, міністерство охорони навколишнього середовища Болгарії направило запит турецькій владі з питаннями про плани будівництва теплової електростанції і її вплив на унікальну чорноморську природу.

Україна заміщує газ вугіллям

За повідомленнями турецьких ЗМІ, у червні цього року розпочалася процедура підготовки документів за оцінкою впливу ТЕЦ на навколишнє середовище (ОВНС). Наприкінці жовтня розпочалася обов’язкова процедура громадського обговорення проекту в місті Ігнеада, але воно було зірване місцевим населенням. Згідно з болгарськими і турецькими законами, ОВНС є ключовою процедурою, від чиєї позитивної оцінки залежить реалізація майбутнього проекту.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина уголь турция тец
Источник: УКРИНФОРМ Просмотров: 685