5 мільйонів доларів на створення внутрішнього ринку торгівлі парниковими газами. Саме стільки Україна розраховує отримати від світового банку у вигляді гранда. Чи пощастить нашій державі, стане відомо вже наприкінці наступного року. Та експерти кажуть, 5 мільйонів - це мізер. Адже для того, аби ринок запрацював на повну силу, потрібно, щонайменше, півсотні мільйонів доларів.

Через 2-3 роки в Україні запрацює внутрішній ринок торгівлі СО2. У держагентстві екологічних інвестицій стверджують, упровадження проекту стимулюватиме скорочення викидів у атмосферу. Адже підприємствам перевищувати ліміт викидів буде фінансово не вигідно.

"Це створюється як біржа, на якій працюють брокери, і кожне підприємство виходить на цей ринок. У вас виникає питання, чи вам платити великі штрафи, чи вам піти на ринок купити там ті квоти, які ви перевищили, у тих підприємств, які мають запас", - розповідає представник Держекоінвестагентства Вадим Сидяченко.

План впровадження вуглецевого ринку Україна представить Асамблеї партнерства зі створення ринків емісійної торгівлі вже 26 жовтня цього року. Якщо його схвалять, потрібно буде розробити ще й технічне завдання. Обійдеться воно у 300-350 тисяч доларів. І лише після того, як його затвердять, Україна розраховує одержати 5 мільйонів доларів від Світового банку. Експерти кажуть, це лише незначна частина від необхідного.

"Вуглецевий ринок складається з декількох блоків і їхнє практичне втілення потребує коштів. За 5 мільйонів ми всі блоки не зробимо, а один чи два можемо зробити цілком, але це потребує грошей і часу. Це навіть не рік часу буде, десь 2-3", - підрахував аналітик вуглецевих ринків Андрій Кітура.

За підрахунками Держекоінвестицій, обсяг українського емісійного ринку наразі становить 100-200 мільйонів тонн вуглецевих викидів. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ubr рынок парниковых газов госагенство по инвестициям
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 806