Повернути туркменський газ до України справа нелегка, проте можлива. Кажуть аналітики. На сьогодні у руках "Газпрому" всі поставки з Туркменістану, Казахстану й Узбекистану. Тому останнє слово буде саме за Москвою. А їй нині не вигідно надавати Україні середньоазійське блакитне паливо.

Чит. також: Україна зайняла "беззубу" позицію по газу

Олександр Нарбут, незалежний експерт: "В краткосрочном, имея введу год-полтора варианте, тесть без вступления России в ВТО и активных переговоров о возможных вариантах движения этого газа с использованием российской газовой инфраструктуры, тесть это все пока".

Перспективніші для України зараз поставки вуглеводнів із Туреччини та реверсом із Євросоюзу. Реалізація цих проектів більше наближена у часі та має менше політичних ризиків, пов’язаних із Росією. Та ще й за ціною - вигідніше.

Валентин Землянський, незалежний експерт із питань енергетики: "Вартість Російського газу для України на сьогодні і вартість газу на спотових ринках Європи - це буде різниця приблизно 200-250 доларів. Це з урахуванням вже витрат на транспортування газу до України. Тобто вдвічі Україна може зекономити на газі, якщо буде просувати і надалі - альтернативні напрямки постачання газу".

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості допускають будь-який варіант здешевлення газу. Головне, щоб він був економічно обґрунтований та корисний. Трубопровід в Туркменістан в обмін на блакитне паливо >>> дивитися. Утім головним пріоритетом для країни залишається нарощення обсягів видобутку власного блакитного палива.

Юрій Бойко, Міністр енергетики та вугільної промисловості: "И мы с учетом, той тенденции которая у нас уже два месяца, мы выполним обязательства увеличения на миллиард добычи газа собственной добычи в этом году".

Два дні у Києві перебував Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов. На зустрічі з ним Віктор Янукович заявив, що ми готові споруджувати трубопроводи у цій країні. Для цього у нас є необхідні матеріали та устаткування. Натомість Україна має отримати середньоазійський ресурс.

Теги: тарифы газ промышленность туркмения
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2262