Українська сторона вже повідомила російських колег про намір скоротити закупівлі газу у Росії до 18 мільярдів кубометрів в наступному році. На уточнююче питання, якою була реакція з боку Росії, міністр вугільної промисловості України Юрій Бойко зазначив: "Як тільки ми оформимо офіційно нашу пропозицію, сподіваюсь ми отримає і реакцію".

"Газпром" ждут тяжелые времена

На сьогоднішній день, за словами міністра, Україна лише поінформувала російску сторону. З 1 листопада поточного року "Нафтогаз України" розпочав імпорт газу, що купується у трейдера - німецької компанії RWE і поставляється до України через Польщу.

За інформацією польської компанії Gaz-System, підписаний договір передбачає "непостійні поставки" на цьому етапі на рівні близько 4 млн. кубометрів на добу.

Раніше заступник голови "Газпрому" Олександр Медведєв заявляв, що "Газпром" розраховує, що Україна купить цього року 40 млрд куб. м газу. Проте того ж дня міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко повідомив, що цей показник не перевищить 27 млрд кубометрів як цього, так і наступного року.

Нагадаємо, за словами президента України Віктора Януковича, Україна в умовах цінового тиску вимушена скорочувати закупівлі російського газу і в 2013 році має намір придбати 18 млрд куб. м.

В России раскритиковали Украину за покупку европейского газа

За даними Державної служби статистики, в цілому імпорт російського газу в Україну в 2011 році становив 40 млрд куб. м, його вартість – 12 млрд 361,172 млн дол.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина россия экономика промышленность закупка газа
Источник: Контракты Просмотров: 1983