Україна організовуватиме процес реконструкції водоочисних та каналізаційних споруд з використанням шведського підходу, найбільш енергоефективних технологій та дотриманням екологічних стандартів. Про це повідомили у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк та Голова правління "Swedish Water Experience …AB" Пер Йоханссон.

Запропоновані шведською стороною підходи до реконструкції систем водопідготовки, водопостачання та водовідведення для міст, краще всього реалізовувати у рамках публічно-приватного партнерства. Муніципалітети та міські громади повинні брати активну участь у покращенні свого власного життєвого середовища. Реалізація проектів у Житомирі, Димитрові та Горлівці мають стати позитивним прикладом для решти українських міст. Високий рівень якості водопостачання та водопідготовки, досягнутий у Швеції, було реалізовано саме в цій ідеології. Головна мета проекту – модернізація обладнання водоканалів для дотримання ними високих екологічних стандартів із використанням найбільш ефективних енергозберігаючих технологій, а в перспективі – із можливістю використання відновних джерел енергії.

До досягнення нинішнього рівня якості водопостачання та водоочищення Швеція поступово йшла протягом понад 75 років. Накопичений значний досвід в енергозбереженні та водоочищенні, яким вони готові поділитися. Сьогодні, під час поїздки до Житомира, експерти "Swedish Water Experience AB" зможуть конкретно визначитися із необхідним обсягом інвестицій.

В свою чергу Мінрегіон пропонуватиме співпрацю із тими муніципалітетами і мерами, які будуть працювати на стратегічну перспективу, для людей.

Теги: ремонт канализация
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 607