Україна веде переговори щодо своєї участі в реалізації проекту Трансанатолійського газопроводу (TANAP) для поставки азербайджанського газу в Європу.

Турция предлагает Украине участвовать в строительстве СПГ-терминала

Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, виступаючи на Саміті Атлантичної ради з питань енергетики та економіки, що проходить 15-16 листопада в м. Стамбул (Туреччина). 
"Україна веде переговори з партнерами по можливій участі в проекті TANAP. І ми маємо переконливі аргументи, адже практично вся інфраструктура, починаючи від Туреччини до наших кордонів – вже готова. Більше того, Україна має на кордоні з Європейським Союзом газові сховища, які можуть бути основою для цього майбутнього газопроводу", - сказав Юрій Бойко.


Міністр висловив переконання, що транспортування каспійських енергоресурсів на європейські ринки через надійні маршрути сприятиме стабільності, економічному зростанню та безпеці в регіоні.
"Наші партнери з Азербайджану та інших країн привносять нові енергетичні ресурси в Європу і ми готові брати участь у цьому процесі. Диверсифікація ресурсів є важливою для Європи, що вже показав скраплений газ, що з'явився на європейському ринку за нижчою ціною", - сказав Юрій Бойко.


Нагадаємо, у грудні 2011 р. Азербайджан і Туреччина підписали меморандум про взаєморозуміння зі створення консорціуму для будівництва Трансанатолійського газопроводу.
Трубопровід протяжністю близько 2000 км планується прокласти з Азербайджану через Грузію до Туреччини і далі до країн Європи. Точний маршрут траси поки не визначено. 

Україна зацікавлена в підвищенні енергетичної незалежності 

Пропускна здатність газопроводу на першій стадії складе 16 млрд. куб. м газу на рік, з яких 6 млрд. куб. м використовуватимуться турецькими споживачами, а 10 млрд. куб. м постачатимуться до європейських країн. На другому етапі планується збільшення обсягу поставок до 24 млрд. куб. м. Введення в дію газопроводу заплановано на 2017 р. і буде приурочено до початку видобутку газу на другій черзі азербайджанського родовища Шах-Деніз. За попередніми оцінками вартість трубопроводу може скласти 5-6 млрд. дол. США.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: энергетика газопровод
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1674