Уряд України успішно реалізує програму з підвищення енергетичної незалежності держави шляхом диверсифікації шляхів і джерел постачання енергоресурсів та збільшення власного видобутку. При цьому Україна розглядає країни Каспійського регіону як важливих партнерів для диверсифікації шляхів і джерел енергопостачання та спільної реалізації енергетичних проектів.

Украина с начала года увеличила экспорт электроэнергии на 62%

Про це Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, виступаючи на Саміті Атлантичної ради з питань енергетики та економіки, що проходить 15-16 листопада в м. Стамбул (Туреччина).

"Україна має амбіційні плани досягнути енергетичної незалежності наступної декади. Ми збільшуємо власний видобуток, в основному в регіоні Чорного моря, залучаємо найновішу техніку, нові бурові установки, і продовжуватимемо цей прогрес. Крім того в державі розпочата програма з видобутку сланцевого газу із залученням компаній зі США та Європи", - сказав Міністр.

Вже цього місяця Україна розпочинає реалізацію Національного проекту "LNG-термінал", що відкриє державі доступ до світового ринку зрідженого газу та нові можливості для співпраці в Чорноморсько-Каспійському регіоні. "26 листопада починається будівництво терміналу і завдяки залученню новітніх технології роботи проходитимуть швидко. Це буде плавучий завод, до якого підходитимуть танкери, що дасть можливість значно прискорити сам процес будівництва і отримання газу", - сказав Міністр.

Юрій Бойко нагадав, що у 2011 році Україна стала членом Європейського енергетичного співтовариства і хоче стати активним учасником регіональних енергетичних проектів, у тому числі - трансанатолійського газопроводу (TANAP).

"Україна веде переговори з партнерами по можливій участі в проекті TANAP. І ми маємо переконливі аргументи, адже практично вся інфраструктура, починаючи від Туреччини до наших кордонів – вже готова. Більш того, Україна має на кордоні з Європейським Союзом газові сховища, які можуть бути основою для цього майбутнього газопроводу", - сказав Юрій Бойко.

Він додав, що транспортування каспійських енергоресурсів на європейські ринки через надійні маршрути сприятиме стабільності, економічному зростанню та безпеці в регіоні.

"Наші партнери з Азербайджану та інших країн привносять нові енергетичні ресурси в Європу і ми готові брати участь у цьому процесі. Диверсифікація ресурсів є важливою для Європи, що вже показав скраплений газ, що з'явився на європейському ринку за нижчою ціною", - сказав Юрій Бойко.

Говорячи про шляхи постачання газу голова Міненерговугілля акцентував, що Україна є і буде важливим та надійним транзитером російського газу до Європи.

"Газотранспортна система України є ключовим елементом енергетичної безпеки Європи. Ми транспортуємо майже 100 млрд. кубометрів газу на рік до Європи і розвиток нашої газотранспортної системи це, безумовно, пріоритетний напрямок. Я вдячний фінансовим організаціям в Європі, які вже почали це усвідомлювати і втілювати програми підтримки нашої газотранспортної системи, виділяючи кошти. Таким чином вони підтримують енергетичну безпеку в Європі в цілому", - сказав Міністр.

Украине подарят миллион долларов на энергоэффективность

Міністр акцентував, що Україна успішно залучає інвестиції в енергетичний сектор завдяки вдосконаленню законодавства та нормативно-правової бази, постійному діалогу між Урядом та інвесторами.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина энергетика промышленность
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1300