В Україні стане менше неякісного бензину. В Кабміні готують постанову про заборону виробництва пального за технічними умовами. Експерти кажуть: якщо її ухвалять, з ринку може зникнути більшість дрібних АЗС.

Низькоякісного пального на АЗС поменшає. В Україні скасують технічні умови на нафтопродукти. Цього хоче Кабмін. ТУ дозволяють переробникам виготовляти поганий бензин. Постачати таке можна лише для потреб відомчого транспорту. Але на практиці його продають на АЗС як звичайний, маркований.

Читайте також: Где в Европе самый дорогой бензин

Геннадій Рябцев, експерт ринку нафтопродуктів:"Технічні умови є власністю підприємств. І заборонити їхню діяльність можна лише, наприклад, ввівши ліцензування виробництва нафтопродуктів, або не допускаючи на ринок нафтопродукти, які не відповідають стандартам".

Дивіться також: Більша частина українського пального - імпортне

Фахівці нагадують - в Україні лише 70 лабораторій, які контролюють якість пального. Потрібно - понад 200. Гроші для їх створення можна взяти від сплаченого акцизу. А потім жорстко карати несумлінних виробників та продавців продукту.

Леонід Косянчук, президент об'єднання операторів ринку нафтопродуктів: "Штрафні санкції мають бути десь на рівні річного доходу. Друга спроба, наприклад, в п’ятикратному розмірі. А третя спроба - це конфіскація і притягнення до кримінальної відповідальності".

Читайте також: Де їздять на найкоштовнішому бензині?

Нині частка низькоякісного пального на ринку - до 20 %. Тим часом Кабмін планує вже з першого липня запровадити новий норматив для бензину. Так званий євро-4.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: промышленность качество бензин технические условия
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1791