Мільярдери Вексельберг і Дерипаска судитимуться у Лондонському арбітражі. Аналітики прогнозують: скандал не матиме суттєвих наслідків для ринку, адже у Дерипаски - контрольний пакет акцій.

Читайте також: Развод олигархов. Вексельберг ушел от Дерипаски

Володимир Жуков, аналітик російської інвесткомпанії: "Це вже не новина, що Вексельберг перебуває у конфлікті з контролюючим акціонером "Русалу" Олегом Дерипаскою. На мою думку, він просто пішов, грюкнувши дверима".

Проте сварка може зачепити Україну. Адже до складу "Русалу" входить Запорізький алюмінієвий комбінат, який потребує значних фінансових вливань у модернізацію. Інвестор готовий вкладати. Але за умови, що йому встановлять пільговий тарифів на електроенергію. Це дозволило б виплавляти двісті тисяч тонн алюмінію за рік.

Дмитро Ленда, аналітик української інвесткомпанії: "Когда собственники были в согласии, они не могли переломить эту ситуацию, то когда они поссорились, то, естественно, им будет еще сложнее это сделать, потому что они будут заняты совсем другими делами. Там есть некоторые сложности, чтобы назначить дифференцированный тариф для них, потому что если назначить для них, то другие предприятия тоже потребуют для себя такого и через суд могут начать требовать".

Минулий рік підприємство завершило зі збитками у 131 мільйон гривень. Наразі закінчують консервацію цеху з випуску первинного алюмінію через його нерентабельність.

Теги: промышленность вексельберг дерипаска
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1626