Верховна Рада на засіданні 13 березня 2012 року прийняла за основу проект Закону України "Про особливості приватизації вугледобувних підприємств". За це рішення проголосував 241 народний депутат України.

Законопроект розроблено Міністерством енергетики та вугільної промисловості України з метою забезпечення виконання Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоздатна економіка, ефективна держава", затвердженого указом Президента України від 27.04.2011 № 504/2011, повідомили UBR.UA в прес-службі Міненерговугілля.

Также читайте: Кабмин предлагает продавать шахты на аукционах.

Метою прийняття запропонованого закону є розвиток вугільної промисловості як однієї із стратегічних галузей економіки України; підвищення ролі вугільної промисловості у забезпеченні енергетичної безпеки держави та сприянні розвитку вітчизняного металургійного комплексу; підвищення конкурентоспроможності вугілля як товарної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках; поліпшення фінансово-економічного стану вугледобувних підприємств; зниження витрат державного бюджету; залучення інвестицій та одержання додаткових коштів для технічного переоснащення, модернізації та належного фінансування вугледобувних підприємств; забезпечення надійного і безпечного функціонування приватизованих вугледобувних підприємств, дотримання екологічної безпеки.

Прийняття закону дозволить врегулювати на законодавчому рівні особливості приватизації вугледобувних підприємств, зокрема, особливості правового, економічного та організаційного регулювання приватизації державного майна вугледобувних підприємств та особливості їх діяльності у післяприватизаційний період.

"На сьогодні головним чинником, який стримує розвиток вугільної галузі та зумовлює повільне реформування відносин власності вугледобувних підприємств, є дефіцит інвестиційних коштів, який унеможливлює випереджаюче введення в експлуатацію виробничих потужностей, а також недостатність економічного потенціалу для розширеного відтворення виробництва. Реалізація положень закону дозволить вирішити цю проблему, насамперед, за рахунок приватизації життєздатних вугледобувних підприємств, а відтак залучення у галузь ефективного власника, готового вкладати у розвиток підприємств значні кошти та забезпечувати їх беззбиткову роботу", - йдеться у повідомленні.

Закон визначає соціальні гарантії працівникам підприємства, що приватизується, та приватизованого підприємства, як це передбачено Галузевою угодою, зокрема, забезпечення безоплатного надання вугілля для побутових потреб працівникам та пенсіонерам згідно із законодавством, забезпечення медичного та санітарно-побутового обслуговування працівників гірничих підприємств, утримання об’єктів соціально-побутового призначення.

Також, закон передбачає здійснення державного контролю за виконанням умов договорів купівлі-продажу та моніторинг економічної ефективності діяльності об’єкта приватизації.

Теги: приватизация вр минэнергоугля шахты
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1391