У Європі подорожчав бензин. Ціни на пальне в країнах єврозони сягнули рекордного максимуму - 2-х євро.

Європу охопила бензинова лихоманка. Найдорожче пальне продають у Нідерландах, Італії, Данії та Греції. Швидко зростають ціни у Польщі, Хорватії Естонії та Чехії. У Франції подекуди літр бензину обходиться у 2 євро. Фахівці ж прогнозують, що у квітні ціни подолають і цю межу. У Сполучених Штатах барель чорного золота коштує 124 долари. Щоправда Саудівська Аравія пообіцяла збити ціни на енергоресурс за рахунок відновлення розробки родовищ та збільшення експорту нафти до Америки.

Дивіться також: В Україні стане більше якісного бензину

Тімоті Гайтнер, міністр фінансів США: "Усім нам відомо, наскільки складна економічна ситуація в Європі зараз і конфлікт із Іраном тільки поглиблює цю кризу. Адже ціни на нафту - додатковий тиск з боку Тегерана. Тому я дуже радий заявам влади Саудівської Аравії, що вони будуть вживати подальших заходів зі збільшення поставок чорного золота на світові ринки. Це дуже конструктивний крок".

Читайте також: Где в Европе самый дорогой бензин

У Міжнародному валютному фонді прогнозують: якщо розпочнеться війна з Іраном, то вартість сировини підвищиться ще на 30%. Нагадаємо, зростання цін на нафту сталися через напружені відносини із Іраном. У лютому Тегеран припинив постачання палива до шести європейських країн у відповідь на санкції ЄС.

Читайте також: Де їздять на найкоштовнішому бензині?

Теги: топливо европа бензин
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3357