Амур, товстолобик, судак, щука та короп - саме такою поповнили Київське водосховище. Після того, як торік тут ледь не загинула вся риба, коли після паводку навесні спускали воду. Щоб ресурси відродились самостійно, потрібно не менше 20 років. Людина цей процес може пришвидшити. За оцінками вчених, на це знадобиться від 3 до 5 років. Цього разу, навіть червонокнижну рибу запустили, чого не робили за всю історію незалежності.

Зариблювали Київське водосховище ось такими екземплярами. Це – стерлядь, або царська риба, як кажуть рибалки. Її випустили до 10 тисяч штук. Загалом, у води Київського моря потрапить 100 тисяч мальків.

"20 років незалежності ми були тільки користувачами. Виловлювали, але нічого не робили для того, щоб риба відтворювалась. На даний час стан водойм та водних живих ресурсів в такому стані, що вони самостійно відтворюватись не можуть. Тобто рибі потрібно допомогти", - пояснює голова Держрибгоспу України Віктор Дроник.

На допомогу, а саме, на селекцію та зариблення, цьогоріч держава виділила понад 10 мільйонів гривень. Що вдвічі більше ніж торік.

"Треба, щоб ми, як держава, стимулювали будівництво заводу по виробництву кормів для риби спеціальних. Ми, як держава, візьмемо на себе та відпрацюємо зменшення ввізного мита на ті компоненти, які необхідні для приготування кормів", - обіцяє голова Мінагропроду Микола Присяжнюк.

Допомагають у зарибленні й промислові рибалки. До речі, у великих масштабах рибу виловлюють лише з 5 найбільших річок. Тоді як в державі їх 29 тисяч.

"Но в этом году промышленники зарыбляют 60 миллионов штук зарубка. А через год эта рыба будет уже килограммовая. Т.е. это будет 60 миллионов килограммов. Через 2 года - это будет 3-х килограммовая", - малює перспективи Олександр Чистяков з Асоціації рибалок України.

"На сьогоднішній день у нас 8 тонн іде від рибалок – промислових 8 тонн малька. Це на вагу - 130 грамів рибка, одна штучка", - розповідає підприємець Тетяна.

Головне – зберегти рибу від браконьєрів. В Асоціації рибалок кажуть: вже розроблені нові штрафи. Приміром, якщо людина виловить стерлядь - доведеться сплатити 96 тисяч гривень. Щоправда, в Парламенті цей законопроект ще не розглядали. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: присяжнюк ubr киевское водохранилище зарыбление
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1159