Усі телепрограми на ТВ тепер позначатимуть спеціальними символами. І це вже не будуть традиційні кольорові кружечки та трикутники, які зараз з'являються тільки під час трансляції кінофільмів.

Протягом року в Україні розроблять спеціальні позначки для захисту дітей від шкідливої інформації у сфері телебачення. Таке завдання поставив президент. За виконання відповідає спеціально створена робоча група.

Юрій Павленко, уповноважений Президента України з прав дитини: "На кожному каналі є кружечки лише для фільмів. Ми передбачаємо, що кожна програма, яка буде виходити в ефір, має бути маркована як за віковими так і за контентними ознаками".

У Європі вікові позначки поділяються на шість категорій. Приміром, окремі картинки з'являються, коли в ефірі транслюють жахи, еротику, трилери або насильство. Проте не всі вірять, що нововведення допоможуть уберегти дітей від "дорослих" передач.

Віктор Петренко, голова ради Асоціації представників ЗМІ України: "Я йшов на цю нараду, нажав кнопку "порно" і висвітились відразу, як то кажуть, пропозиції. Тобто, та дитина, яка вже сьогодні користується комп’ютером, вона може без телебачення подивитися стільки, що потім результат буде негативний".

У Нацраді з питань телебачення та радіомовлення зазначають - взяти участь у пілотному проекті щодо захисту від шкідливого контенту готові державні канали. Зараз дитячі програми займають в їх ефірі лише 7%. І транслюють їх, переважно, зранку.


Теги: информация телевидение защита тв медиарынок tv тб значки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1560