Українське МЗС засудило цей ролик

На центральних телеканалах Нідерландів з'явилася реклама під назвою "Утримай його вдома", яка закликає голландських жінок умовити чоловіків не їхати на Євро-2012 в Україну. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Скандал: У Голландії транслюють антирекламу про українок

У рекламі знялися відомі в країні люди, а героєм першого кліпу став Хенк Спаан - спортивний журналіст. Відеоролик розробила і відзняла голландська енергетична компанія Nederlandse Energie Maatschappij (NLE), він транслюється переважно у вечірній час, також він розміщений на сайті компанії і на відеосервісі Youtube

У прес-релізі компанії повідомляється, що реклама розрахована на жіночу аудиторію.

Один из старейших порталов Украины закрывается

У кліпі спочатку показують віконце Google, куди вводяться слова Ukrainian women ("українські жінки"). Після цього на екрані з'являється багато фотографій напівоголених молодих жінок. Далі в кадрі видно героя - Хенка Спаана, який на дивані дивиться телевізор, після чого глядач бачить логотип NLE.

Жіночий голос за кадром пояснює, що якщо укласти контракт з компанією, то в подарунок клієнт отримає прилад для виготовлення пива. "Даруючи цей бар, чоловіків умовляють залишитися вдома, а не їхати в Україну, приймаючу країну, яка, як кажуть, сповнена красивих жінок. Хенк Спаан залишається у себе вдома", - йдеться в кліпі.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість у зв'язку з появою на центральних телеканалах в Нідерландах такої реклами

"Ми засуджуємо такого роду рекламу і вимагатимемо того, щоб вона була знята з ротації на телебаченні. Посол України в Нідерландах вже провів зустріч з представниками Федерації футболу Нідерландів, спонсорами якої є компанія, що випустила ролик в ротацію", - сказав прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров.

Він поінформував, що як тільки зазначені ролики з'явилися в ефірі центральних телеканалів Нідерландів, українське посольство почало вживати дії, спрямовані на вирішення цього питання.

5 главных трендов рекламы-2012

Зокрема, глава українського диппредставництва в Голландії висловив стурбованість тональністю цієї реклами, яка є "принизливою і дискримінаційною".

"У Федерації футболу Нідерландів різко засудили вихід цієї реклами та запевнили українську сторону в тому, що ролик був проведений без узгодження з ними, хоча це мало бути зроблено. Також, за словами представника Федерації футболу Нідерландів, в ролику безпідставно розміщений логотип Федерації", - пояснили в МЗС

Прес-секретар зовнішньополітичного відомства додав, що найближчим часом посол України в Нідерландах також проведе зустріч з керівництвом нідерландської енергетичної компанії, яка випустила ролик.

Пан Дікусаров зазначив, що на адресу посольства України надходять листи від мешканців Нідерландів, в яких різко засуджується реклама, показана на центральних каналах. Таких звернень, за словами речника, досить багато.

Теги: украина нидерланды євро 2012
Источник: Телекритика Просмотров: 1803